Во живо

Македонија

Најнови вести

Ставот на Кирил Петков дека не постои македнско ма...

Дали новиот бугарски премиер Кирил Петков ќе го смени ставот - за Македонците во Бугарија и дали ...

Кочанско поле повторно е во пламен - ноќеска гореа...

Стрништата во кочанско повторно во пламен. Гореа десетина хектари ожнеани ниви и половина хектар ...

„Водици“ обоен со политички пораки на дел од верни...

Празничната манифестација за Водици во Скопје за кратко се претвори во политичка, кога при излегу...

Омикрон се заканува сериозно во државава

Од почетокот на пандемијата, Македонија синоќа достигна рекордни бројки на новозаразени од корона...

Посетата на Петков е успех и за Скопје и за Софија...

Новите видици на Петков и Ковачевски се гледаат низ стакла со различна диоптрија во Скопје и Софи...

Денеска е регистриран 2.051 случај на Ковид-19, по...

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира, дека в...

Петков: Огромен успех е што ја добивме нотата од С...

Бугарскиот премиер Кирил Петков како успешна ја оцени посетата на Скопје и напомена дека работнит...

Заврши собирањето докази за несреќата на македонск...

Завршено е собирањето докази за тешката сообраќајна несреќа на македонскиот автобус на автопатот ...

Групно фаќање на крстот во водите на Вардар во Ско...

По повод празникот Богојавление - Водици на мостот „Слобода" кај х. Холидеј ин во Скопје де...