Во живо

Македонија

Најнови вести

Заев утрово во Софија се сретна со раководството н...

Премиерот Зоран Заев, кој денеска е во посета на Софија, утрово се сретна со раководството на пар...

Стефан Јанев: Ни треба дијалог и разбирање за наши...

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш г...

Шекеринска на меѓународниот „GLOBSEC“ форум во Бра...

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ќе учествува на форумот „GLOBSEC“ ...

Владина делегација предводена од премиерот Заев на...

Премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров и од минис...

Од 20 јуни Скопје домаќин на меѓународен детски те...

Од 20 до 25 јуни во Скопје ќе се одржи меѓународниот детски тениски турнир „Cherry Cup Skop...

Почнува летната филмска програма во Музејот на сов...

Од денеска почнува летната филмска програма во Музејот на современа уметност. На тремот под отвор...

Сончево и топло, попладне краткотраен дожд и грмеж...

Сончево време со мала до умерена облачност ќе преовладува денеска претпладне во земјава, а веќе о...

Денеска пресуда за Мајалков за „Тортура“

Во Кривичниот суд денеска ќе биде изречена пресуда за случајот “Тортура”, во кој обви...

Мицкоски: Нема граѓани од прв и од втор ред, Макед...

 „Македонија за сите луѓе“ е новата политичка стратегија на ВМРО-ДПМНЕ и платфор...