Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Самитот на НАТО ќе се одржи во Брисел на 14 јуни


Папата Франциско побара од лидерите на Јужна Америка и од Пиринејскиот Полуостров да обезбедат фе...


Руската полиција во 82 града вчера уапси 1.496 приврзаници на осудениот опозициски лидер Алексеј ...


Црногорската полиција го уапси шефот на Кавачкиот клан, Слободан Кашќелан ..Во голема полициска а...


Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека целта е во Русија до есен да се постигне к...


Околу 27 милиони луѓе примиле две дози од вакцините прротив Ковид-19, изјави заменик претседатело...


Холандскиот премиер Марк Руте најави  олеснување на анти-ковид мерките во земјата од 28 апри...


Поранешниот полицаец од Минеаполис, Дерек Шовин, е прогласен за виновен по сите три обвиненија за...


Најмалку тројца луѓе биле повредени а едно лице починало во пукотница што денеска се случила во п...


Бугарскиот претседател, Румен Радев, денеска соопшти дека според уставот на република Бугарија на...