Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт

ОИ: Атлетичарот Стојоски утре во квалификациите на 400 метри


Репрезентациите на Шпанија и Јапонија денеска обезбедија  настап во полуфиналето на олимписк...


Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ не успеа да и донесе медал на Србија на Олимписките игри...


Досега на Олимписките игри во Токио се поделени 133 од вкупно 339 комплети медали, а Кина од дома...


Репрезентацијата на Јапонија на домашната Олимпијада постави рекорд во освоени златни медали. Спо...


Македонскиот фудбалски првак шкендија ги заврши настапите во евро-куповите, откако синоќа во Скоп...


Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ не успеа да се пласира во финалето на Олимпијадата во Токио в...


Гевгелија ќе биде организатор и домаќин на натпреварите од „А“групата во прелиминарна...


Македонскиот спортски херој, освојувач на сребрен медал од Олимпијадата во Токио во таеквондо +80...


Парична награда во износ од 10.000 евра и месечна стипендија во висина од 1.000 долари ќе му доде...