Спорт

Познати двојките за четвртфиналето во кошаркарскиот Куп на Македонија

аврши првиот дел од домашното кошаркарско првенство по што познати се двојките за четвртфиналната фаза во Купот на Македонија. За пласман во полуфиналето ќе ...

Серија А: Интер убедлив против Удинезе, Аталанта подобра од Милан

Фудбалерите на Интер се вратија на врвот на табелата во италијанскиот шампионат со сигурна домашна победа од 4:0 (3:0) против Удинезе во последниот саботен натпревар ...

Лос Анџелес Лејкерс го освои НБА-купот

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс беа подобри од Индијана пејсерс со 123-109 во Лас Вегас во првиот НБА-куп. Херој на победа на Лејкерс беше легендарниот кошаркар ...

По седми пат откажана трка во Светскиот куп

Машкиот слалом од Светскиот куп во Вал д'Изер и женската супер-велеслалом трка во Сент Мориц кои беа закажана за денеска нема да се возат поради обилните врнежи од ...

НБА: Денвер поразен од Хјустон

Српскиот центар Никола Јокиќ втор натпревар по ред одигра под вообичаеното ниво, а неговиот Денвер Нагетс повторно доживеа пораз. Хјустон беше подобар вo Колорадо ...

Лос Анџелес повтори рекорд во НХЛ стар 17 години

Екипата на Лос Анџелес кингс ноќеска го победи Колумбус блу џaкетс со 4:3 по продолжение и го повтори рекордот во НХЛ од 10 последователни гостински победи од ...

Милвоки и Лејкерс изборија место во полуфиналето на НБА-купот

Екипите на Милвоки бакс и на Лос Анџелес лејкерс го комплетираа списокот на учесници во полуфиналето на НБА-купот. Ова е епилогот по одигрувањето на двата ...

Артета: Арсенал против Лутон покажа квалитет кога беше најпотребно

Тренерот на Арсенал, Микел Артета ги искажа своите впечатоци по синоќашната победа над Лутон во натпреварот од 15. коло на англискиот фудбалски ...

Хамилтон: Секој возач во Формула 1 сега би сакал да седне зад воланот на болидот на Ред Бул

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека би бил заинтересиран да вози неколку круга во болидот на Ред Бул. - Апсолутно секој возач кој се натпреварува овде ...

Копа Америка во 2024 ќе се игра во 14 градови во САД

Копа Америка во 2024 ќе се одржи во 14 градови низ САД. Финалето ќе се игра на стадионот „Хард Рок“ во Мајами, потврди Јужноамериканската фудбалска ...