Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија Македонија

Филипче: Досега ниту едно дете од училиштата не е позитивно на Ковид-19


Министерството за здравство ја информира јавноста дека ќе го набави лекот „молнупиравир&ldq...


„За мене кампањата е големо искуство, се среќавам со проблемите на граѓаните, сега бараме р...


„Научив за мудроста и храброста на граѓаните, ќе продолжам по патот кој го започнав во први...


Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 2.919 дози вакцини, од кои 565 се аплицирани како...


На 20.10.2021 во заедничка полициска акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка...


Продолжува скринингот за Ковид-19 во средните училишта во земјата. Резултатите вчера покажаа дека...


Времето денеска ќе биде сончево со мала, а во западните делови умерена облачност. Во утринските ч...


Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос...


Кандидат за градоначалник за општина Центар од СДСМ, Горан Герасимовски вели дека Мицкоски и Котл...