Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура Култура

Посета на спомен-домот на Конески во Небрегово во рамки на отворените денов...


Националната галерија вечерва ќе ја отвори изложбата на академик Васко Ташковски во објектот Даут...


Од денеска до 24 октомври во Националната опера и балет и Кино Фросина ќе се одржи 40-тото издани...


Во Археолошкиот музеј денеска ќе биде отворена за посетители патувачката изложба ,,Raffaelo: Oper...


Во Музејот на македонската борба вечерва во рамки на фестивалот Златна лира 2021, публиката ќе им...


Изложбата „Raffaelo: Opera Omnia“ од утре ќе биде отворена за посетители во Археолошк...


Ансамблот на НУ Народен театар-Битола освои награда Гран при на фестивалот „Јоакимфест&ldqu...


Премиерата на новата претстава на театар „Сенки и облаци“ насловена „Заробениот...


Антологиското дело на американскиот композитор Стив Рајх, „Музика за 18 музичари“, ќе...


Филмот „Сестри“ во режија на Дина Дума е национален кандидат на Република Северна Мак...