Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки Авто-мото трки

Саинц: Ќе бидам подготвен да се борам за титулата оваа година


Возачот на Ферари, Карлос Саинц ги сподели своите очекувања за сезоната 2022 година.

&nda...


Возачот на тимот на Ред Бул, Макс Ферстапен го издвои најнепријатниот момент од сезоната 2021 во ...


Во Виндзорскиот замок, седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, денеска се здоб...


Жалбата која германскиот тим во Формула 1, Мерцедес, ја поднесе по вчерашната трка во Абу Даби и ...


Холанѓанецот Макс Верстапен (Ред Бул) е нов светски првак во Формула 1, откако денеска триумфираш...


Макс Верстапен ќе стартува на пол-позицијата пред Луис Хамилтон на утрешната трка на „Јас М...


Трката од Светското првенство во Формула 1 ќе остане во Абу Даби до 2030 година, објавија денеска...


Актуелниот светски првак во Формула 1, Луис Хамилтон, од тимот на Мерцедес е победник во трката з...


Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, изјави дека нема многу време за славење на победата на ГН на ...