Земјотрес со јачина од 5,2 степени во близина на грчкиот остров Кос
Foto

Земјотрес со јачина од 5,2 степени во близина на грчкиот остров Кос

Силен земјотрес со јачина од 5,2 степени вечерва беше регистриран во близина на грчките острови Нисирос и Кос, според податоците од Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија.

Епицентарот бил во морскиот дел меѓу островите што се во близина на турското крајбрежје.

Засега, нема информации за повредени или причинета материјална штета.

0 Коментари

Остави коментари