На граничниот премин Богородица за излез се чека окoлу 40 минути
Foto

На граничниот премин Богородица за излез се чека окoлу 40 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Поради зголемена фреквенција на возила, на ГП Богородица времето на чекање за излез од државата е околу 40 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти АМСМ.

0 Коментари

Остави коментари