Два автобуси изгореа во пожар во Кавадарци
Foto

Два автобуси изгореа во пожар во Кавадарци

Два автобуси изгореа во пожар рано утрово на плац во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Територијална противпожарна единица.

-На терен интервениравме со четири возила и шест пожарникари. Спречивме огнот да се прошири на останатите автобуси кои беа  на плацот и на околниот објект, нагласија од противпожарната единица.

0 Коментари

Остави коментари