Телевизија 24

Ударни вести

Свет

Најнови вести


Украина ќе биде принудена да ја создаде најмоќната армија во Европа доколку Западот го напушти Киев сам да ги решава прашањата поврзани со ситуацијата во Донбас, изјави украинскиот претседател Владимир Зеленски во инт...

Спорт

Најнови вести


Фудбалската репрезентација на Велс со 2:0 ја совлада Турција во второто коло од групата А на ЕУРО 2020 и се наоѓа пред пласман во осминафиналето. Офанзивно започна Велс со нападите кон противничкиот гол, а двата ...

Ви го претставуваме нашиот 24h тим! Прочитајте повеќе информации за нас!

За Нас

Од денеска се укинува полицискиот час, пред нас е летото и годишните одмори. Како да ги поминеме опуштено, но и безбедно. Пандемијата е стивна, но не е исчезната. Ќе не заштитат ли вакцините од новите соеви на коронав...


Македонскиот автомобилист Ристо Вуков успеа во два наврати да освои поени со „топ 10“ пласмани, и тоа на отворањето од јубилејното 15. издание од Порше Карера Куп Италија. Тој освои седум бода во првата тр...


Во окупирана Франција; Лебрак води војна меѓу две ривалски банди, но девојката која му се допаѓа, која е Еврејка, е во опасност да биде откриена од локалните нацистички симпатизери. Лебрац и селото сега мора да одгово...


Во финансиските кругови на Њујорк се води битка за превласт и профит. Двајца финансиски моќници Чак Роудс и Боби Акселруд не бираат сретства за да дојдат до поголем профит и вредност на акциите. Во желбата за дом...