20.06.2017 - 09:36
Германски цариници во градот Франкфурт конфискуваа големо количество парчиња од популарната играчка фиџет спинер, со вкупна тежина од 35 тони. Според...
15.06.2017 - 09:15
Пратеничката во британскиот парламент Ана Соубри на Твитер објави фотографија од парламентарната седница  и покренала вистинска лавина на...
13.06.2017 - 09:47
Колумбија официјално призна брак меѓу тројца мажи, објавија локалните медиуми.   „Сакаме да го официјализираме нашиот дом, нашето семејство....
10.06.2017 - 14:55
Во духот на хуманоста Ротаракт Клуб Скопје во соработка со Еуроимпекс, Генералниот увозник на Peugeot за Македонија, денес организираа хуманитарен...
09.06.2017 - 13:54
Новото издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп ќе се одржи од 13-ти до 16-ти јули.   Ова ќе биде јубилејно 15-то издание на...
04.06.2017 - 10:24
Директорот на ХБО каналот, Кејси Блојс изјави дека последната, осма сезона од серијата „Игра на престоли“, највероватно ќе се емитува една година...
02.06.2017 - 12:21
Во пригодна атмосфера, со енергичен авангарден музичлки настап официјално беше отворен новиот ексклузивен салон на Jaguar и Land Rover во Македонија...
17.05.2017 - 13:31
Алпинистот Хорија Колибашану (40) од романскиот град Темишвар си поставил за цел да ги искачи сите 14 врвови на Земјата повисоки од 8.000 метри....