26.09.2017 - 09:46
Само еден од малите островчиња  на Њујорк е забранет за посетители. Се работи за островот кој првично се нарекувал Белмонт, но во 1977 го носи...
24.09.2017 - 11:41
Само неколку дена по свеченото откривање на споменикот на изумителот на популарната автоматска пушка АК-47, Михаил Калашњиков, градежните работници...
22.09.2017 - 10:32
Вчера официјално беше пуштена во употреба „Coca-Cola Активната зона“ и во Радовиш, дел од големиот проект на Coca-Cola компанијата и Пивара Скопје....
22.09.2017 - 09:01
Швајцарски стартап флашираше воздух од Швајцарија, кој потоа го продава на граѓаните во многу загадените градови, како оние во Кина и Индија. Според...
21.09.2017 - 12:08
Поранешниот германски канцелар Герхард Шредер има нова љубов, јавија германски медиуми. Неговата нова партнерка е Јужнокорејката Сојеон Ким (48)....
20.09.2017 - 10:33
Според најново истражување на Институтот „Гуд Хаускипинг“, во домот постојат осум места и предмети, на кои има повеќе бактерии отколку во тоалетната...
20.09.2017 - 09:02
На плоштадот „Мајка Тереза“, пред МОБ денеска почнува фестивалот на виното „Вино Скоп 2017“ на кој ќе се претстават десетина македонски винарии на...
19.09.2017 - 14:16
Во Москва денеска е откриен споменик на Михаил Калашњиков, изумител на познатата автоматска пушка именувана по него.  Министерот за култура на...