16.08.2017 - 11:14
Бронзана статуа на нацистички орел со висина од 2,74 сантиметри, ќе биде понудена на аукција во Уругвај, а се очекува да постигне цена од 50 милиони...
15.08.2017 - 11:12
Слонови спасија стотици туристи, кои останале заробени по поплавите во Непал. Според податоците на властите, животните пренеле 600 лица низ џунглата...
14.08.2017 - 14:29
Големите ѕвона на кулата - часовник  Биг бен во Лондон која е еден од најпознатите симболи на британскиот главен град, ќе бидат „замолчени“...
11.08.2017 - 10:14
Група научници неодамна открија фосил што му припаѓал на диносаурус, кој најверојатно бил најголемо суштество кое некогаш живеело на Земјата. Покрај...
08.08.2017 - 11:38
Кинеската компанија Алибаба рекламира на својот сајт „гумени чамци за бегалци“ во момент кога ЕУ се обидува на сите начини да се избори со приливот...
07.08.2017 - 12:39
На плоштадот „Македонија“ и официјално е отворена „неутралната фан зона“ подготвена од Град Скопје во пресрет на УЕФА Супер Купот, а има цел да ги...
07.08.2017 - 08:37
Под покровителство на Град Скопје, од денеска до 12 август на Скопско кале ќе се одржува јубилејниот 10. Пиволенд 2017. На фестивалот ќе настапат...
03.08.2017 - 14:53
Од понеделник до сабота идната седмица (7-12 август) на Скопско Кале ќе се одржува десеттата манифестација „Пиволенд 2017“ под покровителство на Град...