08.02.2018 - 12:34
Заврши тензичниот период во сопствеништво на Чикаго трибјун. Весникот „Лос Анџелес тајмс“ ќе помине во рацете на локалниот милијардер Патрик Сон –...
08.02.2018 - 10:16
Љубителите на птици на Нов Зеланд тагуваат порди угинувањето на птица блуна (од родот морус басанус), по име Најџел, позната и како „најосамената...
08.02.2018 - 09:50
Мексикански инспектори пронашле младенче од тигар во пакет испратен по брза пошта. Како што наведуваат локалните медиуми, никој не претпоставувал...
07.02.2018 - 15:00
Единаесетгодишно девојче од Шпанија родила здраво машко бебе, откако  била  хоспитализирана поради болки во стомакот. Подоцна се покажало...
05.02.2018 - 09:39
Саули Нинисто (69) е првиот фински претседател кој станал татко додека ја извршувал таа функција, соопшти неговиот Кабинет. Сопругата на Нинисто,...
30.01.2018 - 10:41
Геј двојка успеа да го регистрира својот брак во Русија, прв во руската историја, но Министерството за внатрешни работи тоа го објасни како „...
28.01.2018 - 15:26
Блиндираниот Мерцедец-Бенз 770K Grosser Open Tourer од 1939 година, во сопственост на Адолф Хителр, не се продаде на аукција овој викенд. Иако...
27.01.2018 - 12:08
Дванаесет камили беа дисквалификувани на натпреварот за убавина во рамките на фестивалот Камила, кој се одржува во Саудиска Арабија секоја година во...