Емисии

24.10.2017 - 23:06
Горан Грујевски и Никола Бошкоски, Алијас Неџби Хасан и Христо Атанасов, бегалците од правдата фатени во Солун, чекаат испорачување во Македонија. Дали случаите Тврдина и Таргет ги разоткрија сите апсурди на правосудниот систем. Гости се адвокатите Валентин Зафиров и Оливер Вуксановиќ и новинарот Љубиша Станковиќ.
24.10.2017 - 23:05
Тема: Од Нова година ќе има поскапување на водата
24.10.2017 - 18:32
Тема: Нема прегласување на ниту едно избирачко место од првиит круг на локалните избори
24.10.2017 - 18:28
Тема: Нема прегласување на ниту едно избирачко место од првиит круг на локалните избори
24.10.2017 - 18:26
Тема: Прекумерно користење на интернет кај деца Гостин: прим. д-р Мери Бошковска, детски психијатар
24.10.2017 - 13:10
Гости: Виктор Илиевски - Македонска филхаромонија
24.10.2017 - 13:09
Гостин: Жаклина Ковачевиќ Божилкова - Танцов спортски клуб „Ритам плус“ - Скопје
24.10.2017 - 13:08
Гостин: Др. Анета Кокалеска - Петрушевска - специјалист дерматовенеролог - директор на ординацијата Др. Анчевски
22.10.2017 - 21:48
Политичари со храброст за големи компромиси може да го решат спорот со името. Ексклузивно интервју со Јоргос Папандреу, за Фактор магазин. Антиквизацијата ги проблематизира идентитетските кодови на Македонците. Љубомир Кончуков, екс заменик шеф на дипломатијата и еден од првите преговарачи за договорот за добрососедство и пријателство. И за играта на тронови на ВМРО-ДПМНЕ. Основачот на партијата, Гојко Јаковлевски на средината од оваа година.
21.10.2017 - 00:54
Како се случи ВМРО-ДПМНЕ за една година да ја загуби апсолутната власт на државно и на локално ниво? Може ли ваквата ВМРО-ДПМНЕ да биде силна опозиција, во услови на обременета со серија судски процеси и обвинувања за криминал? Дебата со универзитетскиот професор, Јове Кекеновски и Илија Илијовски од движењето за реформи од ВМРО-ДПМНЕ.
20.10.2017 - 18:47
Тема: Заев доби поддршка лично од Тачи, се разговара за влез на ДПА во Влада
20.10.2017 - 18:12
Тема: Гастритис Гостин: доц. д-р Калина Гривчева Старделова - ссци. гастроентерохепатолог