Емисии

16.01.2017 - 22:07
Официјално, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ влегуваат во преговарачки процес за формирање нова влада. Ахмети и Груевски седнуваат на маса со крајно спротиставни ставови во однос на две прашања – употреба на албанскиот јазик и мандатот на Специјалното јавно обвинителство. Дали оввие преговори се само постизборна декорација или искрен обид да се стаса до потребното мнозинство? Дали некој ќе попушти за по секоја цена да се формира старо – нова влада ? Гости: Ацо Станковски, уметник и колумнист, Борјан Јовановски, новинар и Башким Бакиу, аналитичар
16.01.2017 - 19:23
Тема: Македонија го напаѓа Сорос и одвнатре и однадвор
16.01.2017 - 17:40
Тема: Секое второ дете со говорна маана, а државни логопеди ни за лек
15.01.2017 - 23:31
Македонската ракометна рерпезентација успешно, со две победи го отвори Мундијалот во Франција. Нема дилема дека прв на маса е ракометот, односно светското првенство во Франција и за таа цел во студиото на 24 вести со двајца експерти од овој спорт за што покомпетентно да го анализираме настапот на Македонија.
14.01.2017 - 20:41
Како да ја вратиме животната енергија и како да ја зголемиме мотивацијата?
13.01.2017 - 22:08
Никола Груевски и Али Ахмети уште пред да седнат на маса – се скараа за црвените линии. На повидок ли е уиграно сценарио за нови избори или пак нов политички брак меѓу Ахмети и Заев ? Колку воопшто лидерот на СДСМ ќе добие шанса да формира Влада?
13.01.2017 - 19:12
Тема: Студенти и пациенти се жалат на нечовечки студентски услови од институциите
13.01.2017 - 17:26
Тема: ВМРО-ДПМНЕ: Не прифаќаме продолжување на мандатот на СЈО и двојазичност
13.01.2017 - 17:24
Тема: „Филери во дерматологијата". Гостин: д-р Тихомир Цветковиќ-Дерматолошко естетска ординација ДЕРМА ПЛУС.
13.01.2017 - 10:48
Синдикална борба на македонски начин. Тензии, физички и вербални пресметки. Кој го руши, а кој го гради синдикалното движење. Синдикати окупирани од бирократски елити. Челници во трка како да ја сочуваат својата фотелја. Во услови на рекордна невработеност, поразителни бројки за сиромаштија и слаб економски раст, кој ќе успее да ја врати изгубената доверба? Гости во „24 Отворено“: Дејан Ставриќ Дарко Димовски Аднан Алитов Сузана Стефановиќ Ристо Ајтов Гледајте ја репризата на „24 Отворено“ во недела во 10:00 наутро #24Вести и #Отворено
12.01.2017 - 19:53
Тема: Спротивно на Уставот: Се сликаат како министри, а се пратеници
12.01.2017 - 17:08
Тема: Освен преку целата година, во зима инвалидизираните лица живеат уште потешко