31.07.2012 - 11:39
Бандата, за која се претпоставува дека е сочинета главно од ограбувачи од Србија и Црна Гора, секогаш е еден чекор пред полицијата, која не успева да...
31.07.2012 - 11:32
Обвинителот на Еулекс од Канцеларијата на специјалниот обвинител на Косово, покрена обвиненија против 10 лица осомничени за корупција, меѓу кои има и...
31.07.2012 - 11:13
Признавањето на независноста на Косово не е критериум кој се поставува пред Србија за влез во Европската унија, беше повторено во Комисијата на ЕУ....
31.07.2012 - 10:41
Новопечен татко го фрлил својот син, роден пред три дена, од прозорец на четвртиот кат на Гиниколошката клиника „Кочо Гложени“ во Тирана....
31.07.2012 - 09:12
За превласт во криминалните кругови во Белград се борат пет кланови, а главна дејност им е трговија со дрога, пишува српски Блиц.   Весникот...
31.07.2012 - 09:00
Тројца пожарникари се повредени во обидите за гаснење на големиот пожар, кој беснее во регионот на Ираклион, на грчкиот остров Крит, каде две...
31.07.2012 - 07:36
Косовската претседателка Атифете Јахјага ќе ја напушти функцијата веднаш по усвојувањето на уставните измени со кои шефот на државата ќе се избира на...
30.07.2012 - 17:58
Германскиот министер за финансии Волфганг Шојбле во интервју за германските медиуми изјави дека на пазарот на долгот не се планираат никакви...