05.10.2017 - 09:08
Пред 17 години заврши владеењето на поранешниот српски претседател Слободан Милошевиќ, а одбележувањето на петтооктомвриските демонстрации веќе...
05.10.2017 - 08:46
Приштинските власти синоќа соопштија дека се откажале од барањето на Косово за членство во УНЕСКО и во Интерпол. Косовското министерство за...
04.10.2017 - 09:43
Грција и Македонија треба да најдат решение за меѓусебниот спор како што тоа го направија Софија и Скопје, изјави бугарскиот премиер Бојко Борисов. „...
04.10.2017 - 09:33
Вкупно 135 ученици од четири белградски училишта побарале лекарска помош со симптоми на труење, откако во училишните кујни во понеделникот јаделе...
03.10.2017 - 08:52
Вработените во сите грчки медиуми денеска ќе стапат во 24-часовен штрајк по повик на сојузот на уредниците од дневните весници во Атина. Тие се...
30.09.2017 - 12:50
Србија и Турција на 10 октомври ќе потпишат договор за слободна трговија, со што ќе ја зголемат трговската размена и слободната трговија со услуги и...
29.09.2017 - 10:53
Турскиот премиер Бинали Јилдирим изјави дека сака да одржи состанок со лидерите на Иран и Ирак за да го координираат нивниот одговор на курдскиот...
28.09.2017 - 19:01
Треба да се почекаат изборите во октомври и да се види дали новата Влада во Скопје ќе ја зацврсти својата позиција за да можеме да влеземе во...