24.10.2017 - 08:32
На седмите по ред Локални избори, што се одржаа во неделата во Косово, по пребројувањето на сите гласачки кутии, од вкупно 38 општини, во првиот круг...
24.10.2017 - 08:29
Заменик помошникот на американскиот државен секретар Хојт Брајан Ји во пресрет на денешните разговори во Белград со српскиот претседател Александар...
23.10.2017 - 10:09
Словенечкиот претседател Борут Пахор убедливо победи на претседателските избори во Словенија, но не освои доволен број гласови за победа во првиот...
23.10.2017 - 08:56
Во повеќето косовски општини ќе мора да се одржи втор круг, откако ниту една партија не успеа да доминира во првиот круг локални избори кој се одржа...
22.10.2017 - 10:55
Словенците денеска гласаат на претседателски избори на кои социјал-демократот Борут Пахор се надева на победа уште во првиот круг. Пет жени и четири...
22.10.2017 - 10:50
Денеска на Косово се одржуваат седмите по ред локални избори,по војната,на кои право на глас имаат 1.890.952 гласачи. Се гласа на 2.505 избрачки...
20.10.2017 - 10:47
Речиси 1,9 милиони жители на Косово в недела ќе гласаат за избор на нови органи на локалната самоуправа. Едномесечната предизборна кампања завршува...
17.10.2017 - 09:09
Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ги повика САД да се ангажираат во дијалогот меѓу Белград и Приштина, што се води под покровителство на ЕУ. Според...