28.09.2015 - 18:57
Американската вселенска агенција (НАСА) денеска соопшти дека на Марс има вода и тоа не само во замрзната, туку и во течна состојба.   - Марс не...
27.09.2015 - 11:17
Создавачот на социјалната мрежа Фејсбук Марк Зукерберг и шефот на компјутерскиот гигант Мајкрософт Бил Гејтс ветија дека ќе вложат ресурси за...
26.09.2015 - 10:27
Веднаш по официјалното претставување на престижниот саем за автомобили во Франкфурт, во Македонија прикажани врвните теренски модели на Mercedes-Benz...
17.09.2015 - 10:35
На претпремиерата на саемот за автомобили во Франксфурт, Мерцедес бенц ја претстави иднината на автомобилите, со што почнува нова ера во...
08.09.2015 - 13:27
Германските власти се обврзаа до 2018 година сите граѓани да имаат пристап до интернет со брзина од над 50 Мбпс (мегабити во секунда) со што ќе стане...
15.08.2015 - 18:18
Американската вселенска агенција (НАСА) тестираше супер мотор РС-25, кој еден би можел да испрати ракета со човечки екипаж на Марс. Станува збор за...
11.08.2015 - 06:56
Американската компанија „Гугл“ ќе ја промени својата оперативна структура и ќе стане дел од новиот холдинг „Алфабет“. Како што објавија американските...
21.07.2015 - 10:02
За време на тренинг воена операција американска подморница истрелала и потоа успешно вратила назад подводен дрон -што е прв ваков обид во историјата...