13.08.2012 - 08:16
Научниците тврдат дека се 99 проценти сигурни оти Сонцето е опкружено со темна материја, теорија која ја прв ја изнесе швајцарскиот астроном Фриц...
12.08.2012 - 20:20
Google и Facebook се најпопуларни интернет страници за 2012 година во светот покажува најновото истражувањето на Alexa.    Веднаш зад нив...
10.08.2012 - 11:26
Откако НАСА во понеделникот успешно ја спушти капсулата Кјуриозити, британскиот кралски астроном вели дека верува оти е само прашање на време пред...
10.08.2012 - 10:34
Експерименталото вселенско летало на НАСА Морфеус се урна при пробниот лет во вселенскиот центар Кенеди.   За време на пробното летање, леталото...
10.08.2012 - 08:46
На Блискиот исток е откриен нов компјутерски вирус кој може да ги шпионира финансиските трансакции, електронската пошта и активностите на социјалните...
09.08.2012 - 20:07
Американската Федерална трговска комисија го казни „Гугл“ со 22,5 милиони долари поради кршење на приватноста на луѓето, кои го користат пребарувачот...
09.08.2012 - 17:00
Околу 30 отсто од корисниците на паметни телефони чуваат доверливи информации, меѓу останатото и лозинките за профили на социјалните мрежи и другите...
07.08.2012 - 09:40
Конечната копија на Windows 8 „процури“ на интернет, само еден ден откако од компанијата Microsoft соопшти дека новиот оперативен систем е подготвен...