12.11.2017 - 11:35
Директорот на ЦИА, Мајк Помпео, сé уште стои на проценката на американската разузнавачка служба дека Русија се мешала во минатогодишните избори во...
12.11.2017 - 11:32
Во Словенија се одржува вториот круг од претседателските избори, на кој учествуваат сегашниот шеф на државата Борут Пахор и градоначалникот на Камник...
11.11.2017 - 16:13
Еден пилот загина при уривање на борбен авион-бомбардер Сухои-22, соопшти иранската Револуционерна гарда. Авионот учествувал во утринската вежба во...
11.11.2017 - 13:31
Во заедничка операција на српската и чешката полиција во Нови Сад и во Прага, уапсени се петмина членови на организирана криминална група под...
11.11.2017 - 13:03
Шестмина борци на Исламската држава, кои подготвувале спектакуларен напад, се приведени во операција во Истанбул. Тимови на истанбулската полиција за...
11.11.2017 - 11:29
Претседателите на Русија и на САД Владимир Путин и Доналд Трамп разговараа на маргините од вториот ден од самитот за Азија-Пацифичка економска...
11.11.2017 - 10:46
Ирачките сили утрово започнаа офанзива за заземање на Рава, последниот град кој екстремистичката Исламска држава го држи под контрола. Во офанзивата...
10.11.2017 - 16:06
Францускиот претседател Емануел Макрон пристигна во ненајавена посета на Саудиска Арабија, непосредно по масовните апсења на принцови и владини...