10.02.2018 - 14:12
Во невремето кое денес ја зафати Малта загина еден маж загина, а жена е тешко повредена откако врз нивното возило паднало дрво. Полицијата соопшти...
10.02.2018 - 14:01
Турски воен хеликоптер бил соборен во операцијата Маслинова гранка што Турција ја спроведува во северна Сирија, рече претседателот Реџеп Таип Ердоган...
10.02.2018 - 13:56
Официјално  почна карневалот во Рио де Женеиро кој, според локалните власти, ќе привлече 1,5 милиони туристи и ќе оствари приходи од повеќе од...
10.02.2018 - 13:08
Службеникот во Белата куќа, Дејвид Соренсен, кој е обвинет од сопругата за вршење семејно насилство, си поднесе оставка. Тоа е втор случај по...
10.02.2018 - 11:52
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун го покани јужнокорејскиот претседател Мун Џае-Ин во посета на Пјонгјанг, се наведува во писмото испратено од Ким...
10.02.2018 - 11:48
Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ оствари средба во Вашингтон со американскиот државен секретар Рекс Тилерсон, што е негов прв...
09.02.2018 - 17:38
Зимските олимписки игри ќе бидат запишани како „денот на мирот“- изјави Јужно-корејскиот лидер, како прв домаќин на средбата со северниот непријател...
09.02.2018 - 12:10
Прв пат по седум децении, Северна и Јужна Кореја рамо до рамо. Дваесет и третите по ред, Зимски олимписки игри кои се претставени како најстудени во...