12.01.2018 - 10:04
Расте бројот на исчезнати во смртоносните свлечишта во Калифорнија. Спасувачките екипи трагаат по повеќе од 40 лица, кои официјално се пријавени за...
12.01.2018 - 09:58
Воз со околу 600 патници остана блокиран во текот на ноќта во Јапонија поради силната снежна бура која ја зафати државата. Kако што јавуваат...
11.01.2018 - 17:47
Бројот на жртви во лизгањето на земјиштето предизвикано од  бурата во Калифорнија се зголемил на 17 лица откако биле пронајдени 2 нови тела, а...
11.01.2018 - 17:36
Алигатори се борат за воздух во замрзнато американско мочуриште.-  со денови  ова е силката во сад кои се справуваат  со екстермниот...
11.01.2018 - 12:29
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган сака лична средба со германскиот канцелар Ангела Меркел за да се поправат односите меѓу државите, изјави...
11.01.2018 - 12:24
Земјотрес со интензитет од 5,5 по Рихтеровата скала го потресе Багдад и централниот дел од Ирак. земјотресот и последователните потреси предизвикале...
11.01.2018 - 12:06
Бројот на жртви во лизгањето на земјиштето предизвикано од  бурата во Калифорнија се зголемил на 17 лица откако биле пронајдени 2 нови тела, а...
11.01.2018 - 09:35
Советот за безбедност на ОН ги поздрави преговорите меѓу Северна и Јужна Кореја, нагласувајќи дека се тоа отвораат можности за доверба на корејскиот...