13.02.2018 - 12:12
Ванеса Трамп, сопругата на синот на американскиот претседател е итно префрлена во болница откако отворила коверт во кој имало бел прашок. Во моментот...
13.02.2018 - 09:55
Малата островска држава Тонга во Тихиот океан е опустошена по тропскиот циклон Гита, кој ги погодил минатата ноќ. Циклонот бил од четврта категорија...
13.02.2018 - 09:41
Американскиот претседател Доналд Трамп го претстави буџетот во износ од 4.400 милијарди  долари за 2019 година, предвидувајќи буџетски дефицит...
13.02.2018 - 09:38
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун на делегацијата што присуствуваше на отворање на Зимските олимписки игри во Јужна Кореја, им изјави дека е важно...
12.02.2018 - 12:18
Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди западна  Франција. Според француските медиуми oва е најсилниот земјотрес...
12.02.2018 - 12:15
Лондонски аеродром е затворен кога бомба од Втората светска војна била пронајдена во близина на реката Темза. Аеродромот ќе биде затворен цел ден и...
12.02.2018 - 12:12
Руските истражни органи се уште се обидуваат да ја откријат причината која доведе до авионската несреќа во која животот го загубија 65 патници и 6...
12.02.2018 - 10:03
Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот...