12.02.2018 - 12:15
Лондонски аеродром е затворен кога бомба од Втората светска војна била пронајдена во близина на реката Темза. Аеродромот ќе биде затворен цел ден и...
12.02.2018 - 12:12
Руските истражни органи се уште се обидуваат да ја откријат причината која доведе до авионската несреќа во која животот го загубија 65 патници и 6...
12.02.2018 - 10:03
Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот...
12.02.2018 - 09:38
САД се подготвени да преговарат со Северна Кореја, изјави американскиот потпретседател Мајк Пенс во интервју за „Вашингтон Пост“. Во интервјуто,...
11.02.2018 - 17:28
Патнички авион се урна денеска во Русија. Авионот во кој се наоѓале 65 патници како и шест члена на екипажот исчезнат од радарите само неколку минути...
11.02.2018 - 14:26
Руски патнички авион се урна откако го напушти аеродромот во Москва со 71 жртва. Авионот беше на пат кон градот Орск. Се претпоставува дека сите...
11.02.2018 - 13:44
Руски авион кој превезувал 62 патници како и шест члена на екипажот се урна денеска набргу по полетувањето од аеродромот во Москва, соопштија руските...
11.02.2018 - 12:19
Пентагон го доби досега најголем буџет во својата историја и кој следната година ќе изнесува околу 700 милијарди долари. Буџетот вклучува огромно...