15.02.2018 - 03:45
Николас Круз, 19 поранешен ученик  во „Маџори Стоунмен Даглас“ во областа Паркланд, кој вчера го изврши масакрот во училиштето, неколку минути...
15.02.2018 - 02:54
Според првичните информации, во вооружен инцидент во средно училиште во јужна Флорида, загинале засега 17 лица, а најмалку 20 други се повредени....
14.02.2018 - 22:34
Данскиот принц Хенрик, сопруг на кралицата Маргарета Втора, почина вчера на 83 години во замокот Фреденсборг, северно од Копенхаген. Кралицата и...
14.02.2018 - 22:01
Во средно школо во Паркленд, Флорида, се случи вооружен напад при кој се повредени најмалку 50 лица. Полицијата не пушта никој да влезе, ниту да...
14.02.2018 - 14:46
Најмалку три лица се ранети во престрелка пред седиштето на американската Националната агенција за безбедност НСА. Според американски медиуми,...
14.02.2018 - 12:09
Адвокатот на Трамп тврди дека со свои пари платил порно ѕвезда долгогодишниот личен адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп,  изјави дека...
14.02.2018 - 10:51
Еквадорската полиција на аеродромот во градот Гвајкил заплени 1,5 тони кокаин, кои биле скриени во пакети со чоколада во прав превидени за извоз во...
14.02.2018 - 09:38
Американецот со авганистанско потекло Ахмад Рахими е осуден на две казни доживотен затвор за бомбашките напади, кои ги изведе во септември 2016...