18.11.2017 - 10:28
Земјотрес со интензитет од 6,3 степени, според Рихтеровата скала, денеска го погоди Тибет. Земјотресот се случил во 6.34 часот, по локално време, на...
17.11.2017 - 18:00
Нова бура и се заканува на Грција. Синоптичарите алармираат дека ноќва се очекува нов бран проследен со поројни  дождови и силни  ветрови....
17.11.2017 - 14:19
Грчкото Министерство за економија и развој обезбеди пет милиони евра за настраданите во поплавите во државата. Средствата се обезбедени од програмата...
17.11.2017 - 12:33
Околу 3.000 американски војници дополнително се распоредени во Авганистан, согласно новата стратегија на американскиот претседател Доналд Трамп,...
17.11.2017 - 12:29
Претседателот на САД, Доналд Трамп следната недела ќе објави дали Северна Кореја ќе биде ставена на американската листа на држави кои спонзорираат...
17.11.2017 - 09:51
Посредникот на ОН во разговорите за прашањето на името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц закажа средба со претставниците на двете земји во Брисел...
17.11.2017 - 09:48
Зградата на парламентот на Камерун е целосно уништена во пожар што изби во текот на ноќта. Пожарникарите дошле на местото два часа откако пожарот...
17.11.2017 - 09:44
Сменетиот каталонски лидер Карлес Пучдемон и четворицата негови поранешни министри денеска ќе се појават пред белгиски суд, на прво сослушување...