20.11.2017 - 16:01
По 37 години Зимбабве доживува промени. 93 годишниот претседател Роберт Мугабе реши да се повлече од функцијата. Неименувани извори за СНН соопштија...
20.11.2017 - 15:59
Преговорите меѓу четирите германски партии кои се обидуваа да формираат владејачка коалиција пропаднаа, откако ги напушти Слободната демократска...
20.11.2017 - 11:29
Долгогодишниот лидер на Зимбабве, Роберт Мугабе по 37 години на власт се согласил да се повлече од функцијата претседател и составил писмо во кое ја...
20.11.2017 - 11:26
Земјотрес со интензитет од седум степени според Рихтерова скала е регистриран утрово во водите на јужниот дел на Тихиот океан, на 82 километра...
20.11.2017 - 10:13
Еден од најозлогласените криминалци на светот, Чарлс Менсон, почина денеска во болница во Коркоран во Калифорнија на 83-годишна возраст. Менсон беше...
20.11.2017 - 10:01
Преговорите меѓу четирите германски партии кои се обидуваа да формираат владејачка коалиција пропаднаа, откако ги напушти Слободната демократска...
19.11.2017 - 19:09
Претседателот на Зимбабве Роберт Мугабе прифати да се повлече од функцијата, по 37 години, тврди извор запознаен со преговорите меѓу Мугабе и...
19.11.2017 - 11:34
Претседателот на Зимбабве Роберт Мугабе денеска ќе се состане со високи претставници на армијата за да разговара за неговата иднина, додека во...