20.11.2017 - 19:47
Руската војска и морнарица мора да бидат опремени со најмодерно оружје кое ги зема предвид можните промени во стратегијата и тактиката на војната во...
20.11.2017 - 18:48
Американскиот претседател Доналд Трамп најави дека ќе ја врати Северна Кореја на листата на држави кои го „спонзорираат тероризмот“, што ќе значи...
20.11.2017 - 18:45
Германската канцеларка Ангела Меркел изјави  дека сака нови избори, наместо да предводи малцинска влада. „Од моја гледна точка, нови избори се...
20.11.2017 - 16:01
По 37 години Зимбабве доживува промени. 93 годишниот претседател Роберт Мугабе реши да се повлече од функцијата. Неименувани извори за СНН соопштија...
20.11.2017 - 15:59
Преговорите меѓу четирите германски партии кои се обидуваа да формираат владејачка коалиција пропаднаа, откако ги напушти Слободната демократска...
20.11.2017 - 11:29
Долгогодишниот лидер на Зимбабве, Роберт Мугабе по 37 години на власт се согласил да се повлече од функцијата претседател и составил писмо во кое ја...
20.11.2017 - 11:26
Земјотрес со интензитет од седум степени според Рихтерова скала е регистриран утрово во водите на јужниот дел на Тихиот океан, на 82 километра...
20.11.2017 - 10:13
Еден од најозлогласените криминалци на светот, Чарлс Менсон, почина денеска во болница во Коркоран во Калифорнија на 83-годишна возраст. Менсон беше...