19.08.2012 - 08:50
Триесет пливачи од пет континенти ќе учествуваат на 26-от Меѓународен охридски пливачки маратон што денеска ќе се плива на патеката „Климе Савин“ на...
17.08.2012 - 16:49
Фудбалската асоцијација на Англија денеска го казни играчот на „Манчестер Јунајтед" и поранешен капитен на англиската репрезентација Рио Фердинанд со...
17.08.2012 - 11:39
Еден од најдобрите македонски кошаркари Тодор Гечевски одлучи да и стави крај на својата репрезентативна кариера, но не и на клупската. Искусниот...
17.08.2012 - 10:32
Енди Мареј е елиминиран од Мастерсот во Синсинати по вчерашниот пораз од Џереми Шарди со два пати по 4-6 . Британскиот претставник има повреда на...
17.08.2012 - 10:28
Робин Ван Перси ке дебитира во понеделник на стартот на новата сезона против Евертон.    „Ван Перси ги мина медицинските прегледи во...
17.08.2012 - 08:47
Македонската кошаркарска репрезентација падна за едно место на најновата ФИБА ранкинг листа и сега се наоѓа на 34 позиција.   Причината за...
16.08.2012 - 14:14
Поради лошиот пласман на македонската фудбалска репрезентација на ранг листата на ФИФА, Горан Попов нема да биде дел од Стоук, затоа што не доби...
16.08.2012 - 14:11
Ивано Балиќ доаѓа во Металург. Според хрватските медиуми постои можност, Балиќ да се пресели во клубот од Автокоманда, доколку за неговите услуги се...