01.10.2012 - 10:53
СВР Скопје поднесе  прекршочни пријави против 13 лица, кои на вчерашниот првенствен натпревар помеѓу ФК „Вардар“ – Скопје и ФК „Пелистер“-...
01.10.2012 - 09:00
Екипата на Олимпик Лион синоќа во последниот натпревар од 7. коло на Лига 1, на „Жерлан“ во Лион го претрпе првиот пораз во шампионатот. Победа...
01.10.2012 - 08:40
Фудбалерите на Интер со триумфот од 2:1 синоќа на домашен терен против Фиорентина во последниот натпревар од 6.коло во Серија А, се искачија на ...
01.10.2012 - 08:38
Тимот на Атлетико Мадрид продолжува да го следи лидерот во Примера Дивизија, екипата на Барселона, откако синоќа на гостувањето го победи...
01.10.2012 - 08:36
Фудбалерите на Вардар повторно се лидери на табелата во Првата македонска фудбалска лига, откако синоќа на „Филип Втори“ во Скопје во „вечното“ дерби...
30.09.2012 - 20:00
Македонскиот шампион Металург со победа ја почна новата сезона во Лигата на шампионите откако вечерва на гости кај Шамбери постигна победа од 33:30 (...
30.09.2012 - 17:11
Тимот на Наполи продолжува во чекор да го следи шампионот Јувентус на врвот на табелата во Серија А, откако попладнево минимално со 1:0 ја победи...
30.09.2012 - 17:09
Три голови, три освоени бодови и вкупно 17, доволни за искачување на лидерското место на табелата за екипата на Хоризонт по денешната победа од 3:0...