23.08.2012 - 11:33
Со одигрувањето на последните пет натпревари, се комплетираше првиот круг од последното квалификациско коло за влез во Лигата на шампионите.  ...
23.08.2012 - 11:29
Украинецот Владимир Кличко, светскиот шампион во тешка категорија, ќе ја брани титулата против Маријуш Вах од Полска, во ноември во Хамбург.  ...
22.08.2012 - 17:16
Тројца членови на параолимпискиот тим на Јордан се обвинети во Северна Ирска за „сексуално насилство“ врз деца, за време на нивните специјални...
22.08.2012 - 12:59
Екипата на Арсенал успеа да го победи Ливерпул во трката за потписот на турскиот репрезентативец Нири Сахин кој на Емирати ќе пристигне од Редовите...
22.08.2012 - 12:55
Македонскиот фудбалска легенда Артим Шакири е новиот предвоник на Шкеднија. Поранешниот македонски репрезентативец потпиша едногодишна соработка со...
22.08.2012 - 09:56
Словачкиот параолимпиец Виктор Кемени, пливач кој нема раце, го збуни словачкиот премиер Роберт Фицо поздравувајќи се со нога.   Кемени е...
22.08.2012 - 08:11
Елиминациските натпревари од Лигата на шампионите влегуваат во завршната фаза и синоќа беа одиграни првите пет бараж дуели. На сите пет имаше...
21.08.2012 - 16:58
Параолимпијците Оливара Наковска и Ванчо Каранфиловски ќе ги бранат боите на Македонија на Параолимписките игри кои стартуваат на 29 август во Лондон...