05.10.2012 - 08:24
Марјан Лазовски кој осум години беше дел од стручниот штаб на македонската кошаркарска репрезентација, а како селектор работеше последните осум...
04.10.2012 - 13:16
Победата над Шамбери во Франција во првото коло од Лигата на шампионите за Металург значеше позитивен старт на меѓународна сцена. Поразот од Нексе е...
04.10.2012 - 12:40
Големото фудбалско дерби кое вчеравечер го одиграа шампионот на Англија и шампионот на Германија во рамките на групната фаза во Лигата на шампионите...
04.10.2012 - 12:36
Шпанска Малага влезе во историјата на фудбалската Лига на шампиони како најдобар дебитант во ова натпреварување.   Малага вчеравечер го совлада...
04.10.2012 - 12:01
Српскиот фудбалски стратег Небојша Петровиќ е назначен за нов шеф на стручниот штаб на Силекс од Кратово по оставката на досегашниот тренер Љубодраг...
04.10.2012 - 11:49
Македонскиот фудбалски шампион Вардар ќе мора да плати казна од 10.000 евра поради лоша организација на дуелот со Бате Борисов кој се играше во...
04.10.2012 - 08:46
Екипите на Манчестер Сити и на Борусија Дортмунд одиграа без победник 1:1 во дербито на 2.коло од Лигата на шампионите во натпревар од Ц групата....
04.10.2012 - 08:44
Во рамките на 12-те групи од Лига Европа вечерва ќе се одиграат натпреварите од 2.коло. За разлика од Лигата на шампионите, каде не настапува ниту...