25.08.2012 - 18:17
Првиот натпревар од 3.коло од Првата фудбалска лига на Македонија што се одигра попладнево во Тетово меѓу Ренова и Хоризонт Турново заврши без голови...
25.08.2012 - 10:34
Одбојкарската репреентација на Македонија синоќа загуби од Израел со 3:0 во вториот натпревар од 1.коло на Меѓународниот турнир „Трофеј Македонија...
25.08.2012 - 09:15
Со натпреварот Ренова – Хоризонт Турново попладнево од 17 часот ќе започне 3.коло од македонскиот фудбалски шампионат.   Другите пет натпревари...
25.08.2012 - 08:55
Дербито на 2.коло на Премиер лигата се игра утре каде шампионот Манчестер Сити гостува на теренот на Ливерпул на Енфилд. Почетокот на дербито е во 17...
25.08.2012 - 08:52
Шампионот на Бундес лигата, тимот на Борусија Дортмунд, синоќа пред своите навивачи во 1.коло од новата сезона ја совладаа екипата на Вердер со 2:1 и...
24.08.2012 - 08:25
Ланс Армстронг, седумкратниот победник на најпрестижната велосипедска трка Тур де Франс, се откажа од титулите изморен од борбата која ја води со...
23.08.2012 - 12:36
Тројцата членови на параолимпискиот тим на Јордан, кои беа обвинети во Северна Ирска за „сексуално насилство“ врз деца, се исклучени од јорданскиот...
23.08.2012 - 11:40
Европскиот шампион Челзи ја забележа втората победа во новата сезона од Премиер лигата, против Риндинг со 4-2 и покрај тоа што на полувремето...