29.08.2012 - 09:15
Екипата на Брага по изведувањето на пенали избори пласман во групната фаза од Лигата на шампионите. Синоќа на стадионот во „Фриули“ во Удине, Брага...
29.08.2012 - 08:57
Како и сите деца на негова возраст и 11 годишниот Габриел Муниз не ги сака училишните домашни задачи, но затоа сонува како еден ден ќе стане...
29.08.2012 - 08:20
Во Лондон вечерва почнуваат 14 Параолимписки Игри, кои ќе траат до 9 септември, а ќе учествуваат 4.200 спортисти од 160 земји, што е дури 19 повеќе...
28.08.2012 - 14:13
Бранимир Јовановски, тренер на македонските репрезентатвци во стрелаштво кои учествуваат на годинашните Параолимписки игри во Лондон денеска изјави...
28.08.2012 - 09:48
Во турскиот град Истанбул денеска со почеток од 14 часот ќе се играат партиите од 40.та Шаховска Олимпијада на која ќе учествува и репрезентацијата...
28.08.2012 - 09:44
Реванш натпреварите од плеј-офот се последниот филтер за екипите кои ги поминаа квалификациските кола за влез во групната фаза на фудбалската Лига на...
28.08.2012 - 09:08
Фудбалерите на Атлетико Мадрид постигнаа убедлива победа на последниот натпревар од 2.коло на Примера одигран синоќа во Мадрид. Тие го совладаа тимот...
27.08.2012 - 09:29
Шампионот на Шпанија, Реал Мадрид и во натпреварот од 2.коло во шпанската Примера остана без победа откако синоќа беше поразен од екипата на Хетафе...