30.10.2017 - 18:27
Двајца Вардарци, а ниту еден од редовите на Металург, се најдоа во идеалниот тим на месецот во ракометната СЕХА лига. Најдобро лево крило е Русинот...
30.10.2017 - 18:26
Неочекуваниот пораз и од Фени Индустри ја прели чашата во тимот на Карпош Соколи. Актуелниот Куп-освојувач остана и без тренерот Борче Даскаловски,...
30.10.2017 - 18:22
Фасцинантна дебитантска сезона бележи македонскиот репрезентативец Енис Барди во шпанската ЛА Лига. По десет одиграни кола постигна 4 погодоци во...
30.10.2017 - 10:24
Британецот Луис Хамилтон кој синоќа ја обезбеди четвртата титула светски шампион во Формула 1, рече дека секогаш се бори до крај без разлика какви и...
28.10.2017 - 20:41
Себастијан Фетел ќе се обиде колку што може да ја одложи шампионската промоција на Луис Хамилтон во Формула 1. Направи се што можеше на...
28.10.2017 - 20:24
Бранко Ангеловски со ревијален натпревар се прости од ракометот и официјално стави крај на својата богата кариера. Во салата „Младост“ во Битола се...
28.10.2017 - 20:14
Заврши потфатот „ЕХФ-недела“, за македонската ракометна репрезентација, а најсвежите впечатоци се позитивни. Селекторот Раул Гонзалес ја оствари...
28.10.2017 - 17:22
Продолжи неприкосновената победничка серија на ЖРК Вардар во Женската регионална лига и во завршниот натпревар од турнирот во Љубљана. Вардарки го...