08.11.2017 - 19:45
Кошаркарите на АВ Охрид претрпеа нов пораз откако попладнево во натпревар од 5 коло од Втората АБА лига загубија на домашен терен од Рогашка со 78:...
08.11.2017 - 12:40
Во Лондон денеска се одржи ждрепката за завршниот АТПтурнир, по која главните фаворити Роџер Федерер и Рафаел Надал ги дознаа своите ривали во...
08.11.2017 - 12:25
Кливленд, конечно, одигра натпревар достоен за имињата во него и го совлада Милвоки со 124-119. Предводник на тимот беше Кевин Лав со 32 поена и 16...
07.11.2017 - 20:50
Кошарката денеска ни понуди еден регионален меч, од БИБЛ-лигата, меѓу Тирана и Куманово. Македонскиот тим загуби со 73-75 на гостувањето во Албанија...
07.11.2017 - 19:59
Русинот Данил Медведев е победник на првиот официјален меч со подновени тениски правила. Во првиот меч на младинското АТП-финале во Милано го совлада...
07.11.2017 - 13:19
Денеска со два натпревари ќе се отвори седмото коло во регионалната ракометна СЕХА лига. Во првиот двобој, Целје го пречекува Нексе, а подоцна и...
07.11.2017 - 13:17
По двата порази на стартот, Бостон влезе во страшен ритам. Врза девет победи едноподруго за зацврстување на врвот на табелата во Источната...
07.11.2017 - 13:15
За пријателскиот натпревар против Норвешка в сабота, покрај Кире Марковски, изненадувачки дополнителен деби повик во А-репрезентацијата доби 17-...