07.11.2017 - 13:19
Денеска со два натпревари ќе се отвори седмото коло во регионалната ракометна СЕХА лига. Во првиот двобој, Целје го пречекува Нексе, а подоцна и...
07.11.2017 - 13:17
По двата порази на стартот, Бостон влезе во страшен ритам. Врза девет победи едноподруго за зацврстување на врвот на табелата во Источната...
07.11.2017 - 13:15
За пријателскиот натпревар против Норвешка в сабота, покрај Кире Марковски, изненадувачки дополнителен деби повик во А-репрезентацијата доби 17-...
06.11.2017 - 19:11
Српскиот интернационалец Ѓорѓе Мајсторовиќ е нововото име во редовите на македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром, соопштија од клубот, откако...
05.11.2017 - 21:12
Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром го претрпе и петтиот пораз во регионалната АБА лига. Во мечот кој беше одигран вечерва во СЦ „Јане Сандански...
05.11.2017 - 19:39
Ракометарите на Металург немаа сили по втор пат да го совладаат Чеховски Медведи. По триумфот во Русија минатото коло, овој пат на домашен терен...
05.11.2017 - 18:33
Главните актери за титулата во ПМФЛ, Вардар и Шкендија забележаа победи во 14.коло. Актуелниот првак убедливо го совлада Скопје (3-0), додека...
05.11.2017 - 11:37
Mакедонскиот вицепрвак Mеталург денеска во спортскиот центар Борис Трајковски во Скопје ќе го пречека рускиот првак Чеховски Медведи. Во досегашниот...