12.11.2017 - 17:21
Македонскиот кошаркарски првак, МЗТ Скопје Аеродром вечерва во Љубљана против Олимпија ќе се обиде да стави крај на серијата од три порази...
11.11.2017 - 20:44
Македонската фудбалска репрезентација ја победи Норвешка со 2:0 вечерва на „Филип Втори“ во Скопје во пријателски дуел, последен за оваа година. За „...
11.11.2017 - 20:15
Женскиот ракометен клуб Вардар ја оствари петтата победа во Лигата на шампионки, на гостувањето во Будимпешта против Ференцварош со 28-29. Вардарки...
11.11.2017 - 20:13
Женската кошаркарска репрезентација на Македонија со пораз од Италија 52-61 ги отвори квалификациите за пласман на Евробаскетот 2018-та. Италијанките...
11.11.2017 - 20:12
Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години ја победи и Белгија со 2-1 и го освои првото место во квалификациската групата за Европското...
11.11.2017 - 10:44
ЖРК Металург убедливо ја загуби првата средба од третото коло на Челинџ-купот. Шпанскиот претставник во ова натпреварување, Ринкон Фертилидад Малага...
10.11.2017 - 20:24
Кошаркарите на МЗТ Скопје и Куманово вечерва ќе го заокружат петтото коло во домашното првенство. Шампионот е во тешка криза сезонава со остварени...
10.11.2017 - 13:47
Кошаркарите на МЗТ Скопје и Куманово вечерва ќе го заокружат петтото коло во домашното првенство. Шампионот е во тешка криза сезонава со остварени...