15.11.2017 - 21:17
Кризата на Металург во СЕХА лигата и понатаму продолжува. На гостувањето кај Мешков брест во 7.коло го запишаа петтиот пораз, а четврт по ред, со...
15.11.2017 - 18:57
И по пет одиграни натпревари во Еврокупот на ФИБА, Карпош Соколи останува без победа. Нижни Новгород по втор пат го совлада нашиот претставник, овој...
15.11.2017 - 10:46
Кошаркарите на Бостон, очигледно, немаат намера да ја запрат победничката серија, па продолжија фуриозно и 13-ти натпревар по ред. Овој пат требаше...
14.11.2017 - 15:18
Македонската репрезентација составена од фудбалери до 21 година попладнево на „Филип Втори“ во Скопје е поразена од соодветната селекција на Австрија...
14.11.2017 - 15:14
Во деветте натпревари одиграни во НБА лигата, ноќта ја одбележа триумфот Кливленд по пресврт во Њујорк, седмиот триумф во серија на шампионот Голден...
13.11.2017 - 22:56
Познати се сите 24 земји кои ќе настапат на Светското одбојкарско првенство во машка конкуренција, што следната година (10-30 септември) ќе се oдржи...
13.11.2017 - 22:51
Првпат по 60 години италијанската фудбалска репрезентација нема да биде дел од завршницата на Светско првенство. Сензацијата ја приреди Шведска, која...
13.11.2017 - 09:54
Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром остануваат на една гостинска победа сезонава во АБА-лигата, откако синоќа загубија на гостувањето кај Петрол...