31.07.2017 - 13:47
Француската актерка Жана Моро, која стекна светска слава со улогата во филмот „Жил и Џим“ на Фрасоа Трифо, а играше во некои од најпознатите филмски...
29.07.2017 - 14:29
Американскиот актер и режисер Џорџ Клуни најави дека ќе поднесе тужба против францускиот магазин „Восаи“, затоа што без дозвола објавил фотографии на...
22.07.2017 - 17:51
Актерот Џон Херд почина во Калифорнија на 72 годишна возраст. Тој беше познат по улогите во филмовите во текот на осумдесетите и деведесетите години...
21.07.2017 - 18:13
Познатиот српски пејач Предраг Гојковиќ почина на 85. годишна возраст. Сопствениот на првата златна плоча во бивша Југославија, човекот кој знаеше...
20.07.2017 - 22:58
Фронтменот на бендот „Линкин парк“, Честер Бенингтон изврши самоубиство, јавува порталот TMZ. Пејачот е пронајден обесен во својот стан во Лос...
10.07.2017 - 11:44
Новиот „Спајдермен“ ги надмина очекувањата, картите распродадени до последното столче во кино салите. Британскиот глумец Том Холанд и новиот филм за...
04.07.2017 - 09:46
Американската глумица Стиви Рајан (33) почина откако, како што пишуваат американските медиуми, извршила самоубиство. Полицијата во Лос Анџелес...
03.07.2017 - 09:32
Американскиот актер Роберт Дауни Џуниор, кој последниве неколку години е најпознат по својата улога на супер-херојот Ајронмен (Железниот Човек) во...