08.05.2017 - 09:26
Познатиот глумец Чарли Шин, кој од поодамна сподели со јавноста дека е ХИВ позитивен, сега проговори и за подробностите околу таа своја борба. Шин...
03.05.2017 - 13:37
Американската пејачка Џенет Џексон соопшти дека ќе ја продолжи својата турнеја речиси по двегодишна пауза, при тоа објавувајќи и дека се разведува....
19.04.2017 - 08:49
Веста за раскинувањето на врската меѓу Орландо Блум и Кејти Пери ја изненади целата јавност, но само неколку дена подоцна, се чини, дека актерот веќе...
18.04.2017 - 09:09
По едногодишна борба со ракот, Тоби Смит, клавијатурист и еден од основачите на популарни „Вчера ја чув веста, за која се надевав дека никогаш нема...
14.04.2017 - 11:43
На 70-то издание на еден од најпознатите и најголеми филмски фестивал во светот - Канскиот, во официјална конкуренција за наградата Златна палма ќе...
14.04.2017 - 09:06
Рускиот телевизиски Канал 1 соопшти дека нема да врши пренос на фестивалот за Песна на Евровизија, што идниот несец се одржува во Киев, затоа што...
10.04.2017 - 10:30
Пиесата за детето волшебник „Хари Потер и проколнатото дете" сношти собра рекорден број награди „Лоренс Оливие", меѓу кои и за најдобра нова пиеса....
06.04.2017 - 09:28
Американската актерка Амбер Хард изгледа решила годинава да ја мине по судови. По напорниот развод со Џони Деп, сега таа бара правда и во битка со...