22.07.2017 - 17:51
Актерот Џон Херд почина во Калифорнија на 72 годишна возраст. Тој беше познат по улогите во филмовите во текот на осумдесетите и деведесетите години...
21.07.2017 - 18:13
Познатиот српски пејач Предраг Гојковиќ почина на 85. годишна возраст. Сопствениот на првата златна плоча во бивша Југославија, човекот кој знаеше...
20.07.2017 - 22:58
Фронтменот на бендот „Линкин парк“, Честер Бенингтон изврши самоубиство, јавува порталот TMZ. Пејачот е пронајден обесен во својот стан во Лос...
10.07.2017 - 11:44
Новиот „Спајдермен“ ги надмина очекувањата, картите распродадени до последното столче во кино салите. Британскиот глумец Том Холанд и новиот филм за...
04.07.2017 - 09:46
Американската глумица Стиви Рајан (33) почина откако, како што пишуваат американските медиуми, извршила самоубиство. Полицијата во Лос Анџелес...
03.07.2017 - 09:32
Американскиот актер Роберт Дауни Џуниор, кој последниве неколку години е најпознат по својата улога на супер-херојот Ајронмен (Железниот Човек) во...
20.06.2017 - 09:12
Познатиот словенечки глумец Гашпер Тич (44) е пронајден убиен во неговиот стан во центарот на Љубљана, јавија љубљанските медиуми. За убиството е...
17.06.2017 - 11:51
Американскиот режисер Џон Ејвилдсен, добитникот на Оскар за режирање на филмот „Роки“, почина на 81- годишна возраст, јавија американските медиуми....