01.02.2018 - 11:32
Поранешната прва дама на САД Мишел Обама конечно по една година, откри што се наоѓало во сината мистериозна кутија од „Тифани", што Меланија Трамп и...
25.01.2018 - 09:32
Американскиот рапер Фифти-Сент веројатно го прославува своето мало биткоин богатство од седум милиони долари. Пред неколку години тој ризикуваше,...
24.01.2018 - 01:04
 „Обликот на водата“ доби дури 13, што е само една помалку од рекордот на филмовите „Титаник“, „Сè за Ева“ и „Ла ла ленд“ кои имаа по 14...
23.01.2018 - 10:55
Четириесет години по најпознатиот „Дизни" лик, Мики Маус, и неговата партнерка Мини вчера доби своја ѕвезда на Патеката на славните во Холивуд....
17.01.2018 - 15:10
Холивудскиот продуцент Харви Вајнстин, кој е обвинет за сексуално вознемирување од десетици жени, доби две шлаканици во ресторан, а потоа на...
15.01.2018 - 10:43
Поранешниот американски НБА кошаркар Денис Родман беше уапсен во Јужна Каролина, под сомнеж дека возел под дејство на алкохол, соопшти локалната...
13.01.2018 - 15:25
Том Хенкс е најдобар актер на сите времиња, покажа анкетата на сајтот Ранкер, за кого гласале 1,1 милион луѓе. Хенкс, кој се прослави со филмовите „...
13.01.2018 - 13:33
Американците не сакаат телевизиската водителка Опра Винфри да се кандидира за претседател, покажуваат податоците од новата анкета на институтот „...