15.01.2018 - 10:43
Поранешниот американски НБА кошаркар Денис Родман беше уапсен во Јужна Каролина, под сомнеж дека возел под дејство на алкохол, соопшти локалната...
13.01.2018 - 15:25
Том Хенкс е најдобар актер на сите времиња, покажа анкетата на сајтот Ранкер, за кого гласале 1,1 милион луѓе. Хенкс, кој се прослави со филмовите „...
13.01.2018 - 13:33
Американците не сакаат телевизиската водителка Опра Винфри да се кандидира за претседател, покажуваат податоците од новата анкета на институтот „...
12.01.2018 - 10:11
Француската филмска ѕвезда Ален Делон вели дека светот дотолку му здодеал, што би бил среќен веднаш да го напушти, но би сакал и неговото куче да...
11.01.2018 - 11:11
На насловната страница на германското издание на „Плејбој“, првпат се најде трансроден модел, јави Би-Би-Си. Џулиана Фарфала (21) ќе се појави со...
09.01.2018 - 12:13
Обвинителството на Лос Анџелес нема да покрене обвинение против 84-годишниот режисер оскаровец Роман Полански за сексуално злоставување. Актерот беше...
08.01.2018 - 23:33
Вчера се одржа 75 доделување на „Златен глобус“, а филмските остварувања кои доминираа во номинациите, но и во наградите се “The Shape of Water“, “...
07.01.2018 - 18:55
Француската пејачка Франс Гал позната и по планетарниот хит "Ella, Elle L"a", почина денеска по двегодишна борба со ракот, пишуваат француските...