19.03.2018 - 18:01
Државната комисија за спречување на корупција во изминативе години беше Комисија за одбрана на корупцијата – оцени пратеникот Артан Груби при...
19.03.2018 - 17:55
Матичните гинеколози со предупредување до Фондот за здравство. Нема да вршат прегледи ниту интервенции. Ќе доаѓаат на работа, но само ќе издаваат...
19.03.2018 - 17:41
Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас в четврток доаѓа во Скопје со предлог нацрт спогодба за сите отворени прашања во спорот за името. Нацрт...
19.03.2018 - 17:37
Да не реагирав смирено на сите закани, до сега ќе бев убиен, ова го  изјави  претседателот на ЗНМ Насер Селмани, по распит во Јавното...
19.03.2018 - 17:20
Снимките кои беа јавно објавени имаат два прекини и затоа барам Судот да дозволи присуство на јавноста при нивното целосно изведување во судница. Ова...
19.03.2018 - 17:17
Анализата на доказите во предметот „Сопот“ и на прислушуваните разговори кои ги поседува СЈО не упатуваат на тоа дека обвинети во случајот го сториле...
19.03.2018 - 17:12
Законот за употреба на јазиците треба да ја врати земјата на реформскиот пат вели евроамбасадорот Самуел Жбогар иако истиот веќе петти ден ...
19.03.2018 - 17:08
Власта ги осудува, опозицијата се оградува. Користење на уставно загарантираното право или политички мотивирани - протестите пред домовите на...