15.11.2017 - 17:29
Расте бројот на граѓани со хронична опструктвина белодробна болест. Сто и педесет илјади граѓани ја имаат оваа дијагноза, која е четврта причина за...
15.11.2017 - 17:25
Скандал го тресе кардиолошкиот завод Св. Стефан од Охрид. Екс градоначалникот и кардиохирург Никола Бакрачески кој по завршувањето на мандатот одлучи...
15.11.2017 - 17:20
Државната изборна комисија ги прогласи за завршени локалните избори на целата територија на државата. Заклучокот е донесен на вчерашната седница,...
15.11.2017 - 17:19
Следната недела нема да има средба во Њујорк меѓу преговарачите Васко Наумовски и Адамантиос Василакис со медијаторот Метју Нимиц, дознава ТВ 24 од...
15.11.2017 - 17:18
Основното јавно обвинителство и официјално потврди дека отворило предистражна постапка во врска со договорот помеѓу Агенцијата за филм и продукциска...
15.11.2017 - 17:13
Поранешниот помошник министер во МВР денеска не дојде во Кривичниот суд каде што треба да седне на обвинителна клупа за случајот „Триста“ на СЈО....
15.11.2017 - 17:11
Владата ќе вложува во капацитети што ќе ја развиваат употребата на македонскиот јазик, а ќе бидат преземени и мерки за негово унапредување. Третманот...
15.11.2017 - 17:08
Со поддршка од мнозинство гласови, предлог- законот за употреба на јазиците ја помина првата фаза од законодавната постапка. Шеесет и шест пратеници...