17.11.2017 - 14:06
Затворена истрагата која ја отвори ВМРО – ДПМНЕ за невладините организации финансирани од СОРОС. Од МВР потврдуваат дека процесот на десоросизација...
17.11.2017 - 13:38
Јавните претпријатија  „Водовод“,  „Улици и патишта“  и ЈСП добија нови директори. Душко Весковски седна во фотелјата на скопски...
17.11.2017 - 12:42
Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис за време на посетата на Скопје повторно го употреби името „Македонија“, означувајќи ја соседната земја,...
17.11.2017 - 11:55
Откриен убиецот на фудбалерот Мартин Јанушев кој беше застрелан пред неговиот дом во населбата Аеродром.  Од МВР велат дека се работи за лицето...
17.11.2017 - 11:19
Со Бугарија не сме само пријатели, туку станавме и сојузници, изјави премиерот Зоран Заев во интервју за Бугарската национална телевизија - БТВ. „...
17.11.2017 - 11:09
Увид во начинот на кој се распоредувале предмети во Врховниот суд денеска ќе изврши комисијата формирана од Министерството за правда. Како што веќе...
17.11.2017 - 11:05
Позитивно е оценето обвинението за случајот на СЈО „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на Фиат Цаноски. Судијките Лидија Петровска, Ленка...
17.11.2017 - 10:09
„И јас сум Кежаровски“ слоган кој повторно обедини многу политичари, музичари, новинари, активисти, писатели, млади и стари. Но овој пат не за да ја...