17.01.2018 - 17:03
Јенс Столтенберг вечерва ја почнува првата официјална посета на Македонија со неформалните средби, а агендата на генералниот секретар на НАТО...
17.01.2018 - 17:02
Ако се чека уште 25 години, проблемот само ќе се влоши, изјави специјалниот преговарач на ОН во спорот за името Метју Нимиц пред новата рунда...
17.01.2018 - 13:59
Апелациониот суд по одржување на седница зад затворени врати  донесе одлука да го потврди  притворот за пратеникот Крсто Мукоски. Решението...
17.01.2018 - 12:50
Одлуката за азил за Горан Грујевски и Никола Бошковски е одложена на неопределено време, затоа што органот што ја води постапката нема преведувач од...
17.01.2018 - 12:31
Пратеникот Јохан Тарчуловски кој е во куќен притвор поради нередите во Собрание што се случи на 27 април не доби дозвола од судијата да го да...
17.01.2018 - 11:53
Конфедерацијата на слободни синдикати денеска од Порта Македонија го почна протестот барајќи усогласување на платите со зголемувањето на минималната...
17.01.2018 - 11:50
Починато машко лице легнато на под со траги од крв и метадон било пронајдено синоќа во соба на хотел кој се наоѓа задната страна на Поликлиниката на...
17.01.2018 - 11:23
Утре на полноќ истекува рокот во кој македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов треба да одлучи дали ќе го потпише указот за прогласување на Законот за...