17.11.2017 - 11:55
Откриен убиецот на фудбалерот Мартин Јанушев кој беше застрелан пред неговиот дом во населбата Аеродром.  Од МВР велат дека се работи за лицето...
17.11.2017 - 11:19
Со Бугарија не сме само пријатели, туку станавме и сојузници, изјави премиерот Зоран Заев во интервју за Бугарската национална телевизија - БТВ. „...
17.11.2017 - 11:09
Увид во начинот на кој се распоредувале предмети во Врховниот суд денеска ќе изврши комисијата формирана од Министерството за правда. Како што веќе...
17.11.2017 - 11:05
Позитивно е оценето обвинението за случајот на СЈО „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на Фиат Цаноски. Судијките Лидија Петровска, Ленка...
17.11.2017 - 10:09
„И јас сум Кежаровски“ слоган кој повторно обедини многу политичари, музичари, новинари, активисти, писатели, млади и стари. Но овој пат не за да ја...
17.11.2017 - 09:38
Mониторинг извештајот „Омбудсманот меѓу граѓаните и институциите“ денеска ќе биде презентиран во Струмица во организација на нво инфоцентарот и...
17.11.2017 - 09:35
Генералниот секретар на ОБСЕ Томас Гремингер денеска ја продолжува посетата на Македонија. Гремингер ќе има средби со министерот за надворешни работи...
17.11.2017 - 09:29
Собранието на Република Македонија денеска ќе ги одржи продолженијата на осмата, дванаесеттата и тринаесеттата седница. На дневен ред на...