27.08.2012 - 12:24
Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска упати честитка до Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан и до сите православни...
27.08.2012 - 12:04
Премиерот Никола Груевски им го честита големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица на сите верници од православна вероисповед и на...
27.08.2012 - 11:11
 Пожарот, кој изби попладнево во Гевгелија, и кој е од големи размери е локализиран во 19 часот со интервенцијата на двата авиона од Дирекцијата...
27.08.2012 - 10:14
Телото на починатиот Израелец од Матка било извлечено со помош на хеликоптер на Министерството за внатрешни работи.   Оттаму информираат дека...
27.08.2012 - 10:02
Незадоволни од Сојузот на синдикати, граѓанската иницијатива АМАН бара штитеникот на правата на работниците под итно да се разбуди и да ги поддржи....
27.08.2012 - 09:12
Нови 12 изданија од областа на економските, правните, природно-математичките, земјоделските и ветеринарните науки денеска ќе бидат промовирани во...
27.08.2012 - 09:03
Петтото издание на гурманскиот викенд со пиво во Скопје „Пиволенд“ ќе се одржи од 29-ти август до 2-ри септември, на просторот пред спортскиот центар...
27.08.2012 - 08:30
Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска ќе ја посети Националната и универзитетска библиотека „Свети Климент Охридски“ во Скопје...