17.01.2018 - 22:11
На повидок е решение за спорот за името - Специјалниот преговарач на ОН во спорот за името Метју Нимиц по новата рунда разговори  во Њујорк со...
17.01.2018 - 20:15
Идеи за името има – но предлозите и вечерва не се соопштени.  Специјалниот преговарач на ОН во спорот за името Метју Нимиц по новата рунда...
17.01.2018 - 20:11
Еден ден пред истекот на рокот кој претседателот Ѓорге Иванов го имаше за одлучување, соопшти дека става вето на законот за Законот за употреба на...
17.01.2018 - 20:02
Веднаш по пристигнувањето во Македонија, генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг се сретна со премиерот Зоран Заев. Според информации на...
17.01.2018 - 18:30
Посредникот на ОН во разговорите за името Метју Нимиц изјави дека решение за спорот за името е на повидок со што ќе се стави крај на 27 годишниот...
17.01.2018 - 17:45
Претседателот Ѓорге Иванов во вечерашното објаќа соопшти дека нема да го потпише указот за прогласување на Законот за употреба на јазиците. - ...
17.01.2018 - 17:36
Дијаспората и понатаму ќе учествува во процесот на гласање во Р. Македонија,но ќе се регулираат и модифицираат досегашните модели вели министерот...
17.01.2018 - 17:32
Најавената продажба на фирмата на вицепремиерот Кочо Анѓушев, ЕДС на грчкото електростопанство – доби политичка димензија. Од ВМРО-ДПМНЕ, бараат...