19.02.2018 - 13:14
Новинарката Ивона Талевска денеска пред судот призна вина за обвиненијата за даночно затајување во предметот „Тифани“ на СЈО. „Признавам вина за...
19.02.2018 - 12:24
Сведочејќи на судењето за насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година, пратеникот и лидер на Алијансата за...
19.02.2018 - 12:14
Интернетот не е само игра, кликај безбедно е едукативна програма која ќе се спроведува во десет основни училишта. Таа има за цел да ја зголеми...
19.02.2018 - 12:07
Во организација на факултетот за безбедност - Скопје денеска ќе се одржи научна стручна дебата на тема „Демократските стандарди и практики во...
19.02.2018 - 12:03
Во Собранието претседателот Талат Џафери одржува средба со координаторите на пратеничките групи на која треба да се утврди редоследот на активности...
19.02.2018 - 10:48
Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судењето за обидот за убиство на пратеникот и лидер на Алјансата за Албанците Зијадин Села за време на...
19.02.2018 - 10:29
По повод одбележувањето десет години од прогласување на независноста на Косово, државна делегација на Република Македонија што ја сочинуваа...
19.02.2018 - 10:25
Кога ќе треба да ја исполниме должноста, тоа и ќе го направиме, изјави бугарскиот патријарх Неофит за Бгнес, во врска барањето на Македонската...